Dobra książka, Seks w wielkich miastach

Podróż przez mentalne granice

W kręgu cywilizacji zachodniej seks przestał być tematem tabu. Mówi się o nim coraz swobodniej, jest też odważniej ukazywany w różnego rodzaju dziełach artystycznych. Aleksandra Gumowska postanowiła sprawdzić, jak postrzegają go ludzie w różnych zakątkach świata. Przemierzając kolejne kontynenty i państwa spotykała się z mieszkańcami dużych metropolii. Następstwem tej podróży jest książka Seks w wielkich miastach.

Życie i seks w wielkim mieście

Ludzie w dużych miastach żyją szybciej i bardziej anonimowo. Ten ostatni aspekt zdaniem autorki jest kluczowy w postrzeganiu seksu. Bez względu na kraj życie intymne w dużej metropolii jest bardziej swobodne niż ma to miejsce w niewielkich miejscowościach. Czy to dobrze, a może jednak nie do końca? Aleksandra Gumowska nie udziela tu jasnej odpowiedzi. Wskazuje natomiast, że jak na każde inne zjawisko także na seks w wielkich miastach można spojrzeć wieloaspektowo. Wnioski będą zależały od tego, jakie kryterium weźmie się pod uwagę. Może być to chociażby:

  • kultura,
  • intymność i bliskość z drugim człowiekiem,
  • seksualne preferencje.

Odmienne doświadczenia seksualne

Czy mieszkańcy Paryża uprawiają seks inaczej od ludzi mieszkających w Kalkucie? Jak na sferę intymną patrzy się w Kairze, a jak w Tokio? Aleksandra Gumowska ruszyła przez świat, by się tego dowiedzieć. Podczas swojej podróży poznała wielu mieszkańców metropolii. Czy wszyscy patrzą na seks tak samo? Bynajmniej. Sporo zależy tu od kręgu kulturowego i jest to dosyć oczywiste. Zaskoczeniem może być natomiast konkluzja, że swobodny seks nie zawsze daje tylko radość. Ma też swoją mniej pozytywną stronę. Podobnie jak samotne życie w wielkim mieście. Książka Aleksandry Gumowskiej pozwala szerzej spojrzeć na ludzką intymność. Poznać jej nieoczywiste oblicza i przekonać się, jak odmiennie patrzą na nią mieszkańcy konkretnych regionów świata. Seks w wielkich miastach to lektura, która z perspektywy polskiego czytelnika może się wydać dosyć śmiała (https://www.taniaksiazka.pl/seks-w-wielkich-miastach-aleksandra-gumowska-p-1354534.html). Warto jednak po nią sięgnąć, ponieważ porusza kwestie istotne z punktu widzenia społeczeństwa i poszczególnych jednostek. To lektura nie tylko dla przedstawicieli młodego pokolenia. Sporo praktycznych informacji znajdą tam również nieco starsi czytelnicy. Dzięki takim książkom temat seksu nie znajduje się już na marginesie debaty publicznej. Jest omawiany odważniej, a przez to wiele osób ma dostęp do ważnych informacji i czerpie z pożycia więcej satysfakcji. Przy okazji lektury Seksu w wielkich miastach można się sporo dowiedzieć o kulturowych niuansach.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com